Sprawdzone sposoby na zarabianie w internecie

W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo możliwości na legalny zarobek przez internet. Dzieje się tak dzięki temu, że dostęp do komputera ma coraz więcej osób, przez co automatycznie pojawia się tam też dużo więcej sposobności na zarobienie pieniędzy niż kiedyś. Dlaczego praca przez internet stała się tak popularna? Przede wszystkim wykonując ją nie musimy wychodzić z domu, wystarczy siedzieć przed komputerem czy laptopem, a przy odrobinie zacięcia pieniądze będą do nas spływać strumieniem.

Zalet internetowego zarabiania jest wiele, możemy na przykład pracować tylko w takich godzinach które nam odpowiadają – jeśli wolimy zacząć działać z samego rana, nic nie stoi na przeszkodzie. Tak samo jeśli wolimy pospać i swoją pracę zaczynać około południa. Dla osób które preferują godziny wieczorne może to być interesujący fach, bowiem niektóre sieci energetyczne pobierają mniejsze opłaty za prąd zużyty w godzinach nocnych.

Jeśli za oknem szaleć będzie wichura lub będzie mocno padać, my i tak nie będziemy musieli tym się przejmować. To kolejny z plusów internetowej profesji. Prześledźmy więc jakie istnieją sposoby na szybki zarobek, być może któryś z nich będzie powiązany z naszym hobby, a wtedy będziemy mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Z poniższych 10 pomysłów każdy znajdzie coś dla siebie.

Udzielanie korepetycji, nauczanie języka

Jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę, a nauczanie innych nigdy nie sprawiało nam problemu, warto abyśmy zainteresowali się możliwością udzielania korepetycji. Odbiorcami mogą być na przykład uczniowie szkół lub studenci. Jeśli w czasach szkolnych byliśmy mocni w przedmiotach ścisłych, możemy pomagać z takich przedmiotów jak matematyka czy fizyka. Zgłaszałyby się do nas osoby które gorzej radzą sobie z liczeniem czy z przyswajaniem wzorów.

Będąc biegłymi w językach obcych możemy pomóc w nauce osobom które chcą się któregoś z tych, które my znamy nauczyć. O pomoc poproszą osoby chcące wyjechać za granicę do pracy czy cudzoziemcy (którzy planują zamieszkać w Polsce co sprawia, że chcą poprawnie posługiwać się językiem polskim). Dobrze byłoby aby nasza dykcja była nienaganna, wtedy nasze szanse na bycie korepetytorem rosną.

Jeśli chodzi o metody kontaktu z uczniami i lekcje, to nie musimy jeździć do ucznia lub czekać aż on przyjedzie do nas, ale wypadałoby zaopatrzyć się w mikrofon oraz kamerkę. Teoretycznie z samym mikrofonem udałoby się udzielać takich lekcji, jednak widząc nas uczeń będzie czuł się jak na standardowych „korkach” co z pewnością usprawni komunikację.

Założenie bloga

Zastanawiając się na czym można zarobić pieniądze pomyślmy o naszych pasjach, o tym czym się interesujemy. Jeśli z danej dziedziny posiadamy dużą wiedzę, a w dodatku potrafimy przekazać ją z entuzjazmem to zdecydowanie ten punkt jest dla nas. Pomysł na założenie bloga to dobra opcja, bowiem dzięki takiej prowadzonej działalności możemy zarabiać na kilka sposobów. Najpierw jednak przemyślmy o czym ma być ten blog? Osoby lubiące fotografować mogą stworzyć bloga na którego będą wrzucać swoje prace, przemyślenia, porady dotyczące profesjonalnego robienia zdjęć i tym podobnych rzeczy. Łącząc temat bloga z poprzednim punktem możemy założyć taki o którymś z języków obcych i przystępnie przekazywać wiedzę odwiedzającym.

Ktoś pomyśli – gdzie tu szybki zarobek? Po pierwsze zarabiać możemy na wyświetlaniu reklam na naszym blogu. Jeśli czytelnicy będą dodatkowo klikać w te reklamy, to zarobimy jeszcze więcej. Oprócz tego niektórzy autorzy blogów wydają swoje książki, tworzą specjalne, płatne serwisy z bardziej zaawansowanymi informacjami, także dróg odnośnie do zarabiania w ten sposób nie brakuje. Możemy także pokusić się o lokowanie produktów w naszych wpisach. Należy jednak pamiętać o tym, żeby taka reklama nie była zbyt nachalna i aby wyglądała spontanicznie. Wszystko po to, aby blog nie wyglądał jak wystawa produktów i nie był sztucznie prowadzony. Ma on w końcu zachęcać czytelników do częstych wizyt, a nachalne reklamy tylko odpychałyby zainteresowanych.

Obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich

Jeśli ten artykuł czytają pasjonaci sportu to przy tym punkcie zatrzymają się na dłużej. Zakłady bukmacherskie to niezwykle popularna rozrywka która jednocześnie daje możliwość dużego zarobku. Wysokość wygranych zależy tylko od tego jak dobrze jesteśmy w stanie wytypować wyniki meczów. Istnieje w Polsce kilku bukmacherów, którzy oferują legalne obstawianie zakładów przez internet. Podczas rejestracji na takiej stronie będziemy musieli podać swoje dane, potwierdzić je z tymi jakie znajdują się na naszym dowodzie oraz czasami wymagany będzie od nas numer konta na który przelewane będą ewentualne wygrane.

Internetowe strony z zakładami działają niezwykle sprawnie, powstają nawet dedykowane aplikacje na telefony komórkowe, a mecze obstawiać możemy nie tylko przed rozpoczęciem spotkania ale i w trakcie, na bieżąco. Jeśli na przykład oglądając mecz w telewizji dojdziemy do wniosku, że któraś z drużyn ostatecznie wygra to spotkanie, możemy w każdym momencie obstawić wynik meczu.

Obstawiać możemy nie tylko wyniki spotkań piłki nożnej ale praktycznie każdego sportu – koszykówki, siatkówki, a nawet wyniki skoków narciarskich czy zdarzenia polityczne. Bukmacherzy poszerzają ofertę zakładów o to kto będzie prezydentem kraju, jaki zespół bądź piosenkarz wygra różnego rodzaju talent show, bądź nawet o to, jak będzie miało na imię kolejne dziecko książęcej pary! Jak widać niekoniecznie musimy być fascynatem sportu aby móć zarabiać na obstawianiu zdarzeń.

Artystyczne zlecenia

Osoby kreatywne mogą spróbować swoich sił w zleceniach skierowanych do grafików komputerowych, programistów czy muzyków. Mając doświadczenie w programach typu „Photoshop”, możemy w krótkim czasie zarobić większą sumę pieniędzy. Wystarczy tylko znaleźć na dedykowanych ku temu stronach odbiorców którzy potrzebują loga, grafiki lub całej strony internetowej. Jeśli mamy do tego zacięcie programistyczne, będziemy mogli taką stronę stworzyć od podstaw co sprawi, że nasz zarobek będzie większy. W sieci jest mnóstwo poradników pod kątem nauki programowania. Jeśli więc ten temat nas zainteresował, warto poszukać więcej informacji i znaleźć odpowiedni dla nas język aby szybko się go nauczyć.

Jeśli tworzymy muzykę, jesteśmy na przykład didżejem lub osobą dobrze znającą branżę, być może nasze podkłady muzyczne przypadną do komuś do gustu. Może załapiemy się do internetowego radia, gdzie moglibyśmy prowadzić swoje audycje. Popularne stają się też oferty dotyczące obróbki filmów. Jeśli jesteśmy biegli, lub chcemy się nauczyć obsługi programów do edycji filmów, na brak ofert nie powinniśmy narzekać. Dobrze wykonane zlecenie to najlepsza reklama na przyszłość.

Gra na giełdzie, inwestycje w kryptowaluty

Gdy posiadamy już pewną sumę pieniędzy i chcemy ją pomnożyć, spróbujmy zagrać na giełdzie. Na pewno przyda się do tego trochę fachowej wiedzy, lecz w dzisiejszych czasach jest ona ogólnodostępna. Kupując akcje odpowiednich spółek możemy zwielokrotnić nasze pieniądze.

Gracze giełdowi którzy zarabiają na handlu akcjami cechują się przede wszystkim spokojem, potrafią zachować zimną krew i nie panikują. Jeśli na przykład zobaczymy, że nasze akcje spadają, niekoniecznie będzie sensowne bezzwłoczne ich sprzedawanie. Być może jest to tylko chwilowy dołek, a po odbiciu akcje poszybują w górę dużo wyżej niż na kwotę za jaką je kupowaliśmy. Warto śledzić informacje o firmach w które zainwestowaliśmy – czy wypuszczają na rynek nowe produkty, czy nie dokonują fuzji z jeszcze większym partnerem i tym podobne, ponieważ takie komunikaty mogą mieć znaczenie.

Popularny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie stał się bitcoin. Jest to kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku, całkowicie kontrolowana i tworzona przez ludzi przez co ma przewagę nad realnymi walutami jakimi na co dzień się posługujemy. Kurs bitcoina z roku na rok rośnie i tak naprawdę nie wiadomo kiedy ta tendencja się zatrzyma. Być może jeśli zakupimy go w najbliższym czasie, nadal będziemy odnosili niemały zysk.

Klikanie w reklamy, wypełnianie ankiet

Ten punkt jest idealny dla osób które chcą szybko zacząć zarabiać w internecie. Do wykonywania tych działań nie trzeba przechodzić szkoleń czy kursów. Jeśli chodzi o klikanie w reklamy sprawa wydaje się być oczywista. My klikamy w reklamy, oglądamy je, a strona na której się zarejestrowaliśmy płaci nam za to określone pieniądze. Co do wypełniania ankiet to zapisując się do serwisów dostaniemy kilka razy w miesiącu ankiety dotyczące produktów czy usług i będziemy musieli na ich temat się wypowiedzieć, odpowiednio wypełniając formularz. Nie jest to skomplikowane.

Taki zarobek wygląda na łatwy (i taki jest), jednak nie jest zbyt wysoki. Praca nie jest wymagająca, podjąć jej może się każdy. Jeśli tym sposobem chcemy zarobić więcej, możemy wysyłać nasze linki referencyjne znajomym. Jeśli zarejestrują się z niego i również zaczną oglądać reklamy i wypełniać ankiety, dostaniemy prowizję za sprowadzenie nowej osoby do tego programu. Jak więc wspomniano jest to łatwy zarobek, jednak nie na tyle duży aby rzucić pracę i zająć się tylko tym. Jest to opcja skierowana raczej do studentów którzy chcą dorobić, lub po prostu do osób mających wolny czas który i tak będzie spędzony przed komputerem.

Sprzedaż na serwisach aukcyjnych

Osoby które zastanawiają się jak dużo zarobić, mogą pomyśleć o kupowaniu przedmiotów lub produktów na portalach typu allegro, olx, a nawet ebay. Jeśli znajdziemy interesującą okazję, na przykład ktoś wystawi nietrafiony prezent po mocno zaniżonej cenie, warto upolować taki kąsek.

Po kupnie takiego produktu możemy go później sprzedać z zyskiem. Większe szanse będziemy mieli jeśli jesteśmy ekspertami w jakiejś niszowej dziedzinie. Być może potrafimy odpowiednio wycenić monety, znaczki, bądź książki. Znajdując jakiegoś „białego kruka” możemy nieźle się wzbogacić. Pamiętajmy jednak, że wartość danej rzeczy nie świadczy o tym, że ktoś ją za tyle właśnie kupi. Dobrze by było gdyby ktoś zapłacił więcej lecz może okazać się, że będziemy mieli problem z odsprzedażą, a wtedy zamiast szybko zarobić poniesiemy szybką stratę.

Osób które polują na perełki wystawiane na portalach aukcyjnych jest wiele, dlatego warto rozplanować sobie jak zamierzamy działać. Czy zamierzamy kupować produkty tylko z określonego pułapu cenowego, czy może tylko z danej kategorii, to zależy już tylko od nas i od tego ile czasu przeznaczymy na śledzenie aukcji i ogłoszeń.

Kanał YouTube

„Youtuberzy” – ten neologizm zna już praktycznie każdy młody człowiek. Tłumacząc zwięźle, słowo oznacza osobę która założyła w serwisie youtube.com kanał i wrzuca na niego stworzone przez siebie filmiki. Jeśli na pierwszy rzut oka widać tu tylko formę rozrywki a nie szansę na zarobek, wróćmy do punktu drugiego naszego artykułu i opisywanego tam bloga. Tak jak i tam, tak i tutaj vlogerzy mogą zarobić na reklamach które pojawiają się podczas oglądania ich filmów. Znane są osoby które wybiły się z youtuba poprzez ciekawe, fachowe kanały. Jeśli mówimy z sensem i jesteśmy w stanie zaciekawić widza, kanał o historii, geografii czy anatomii zatrzyma na dłużej na naszym kanale niejednego widza, a to zwiększy nasz zarobek.

Popularni stają się też „streamerzy”. Chodzi tutaj o osoby, które na portalu youtube prowadzą transmisję na żywo. Zarabiają oni dzięki datkom przesyłanym przez widzów. Transmitować na żywo można praktycznie wszystko – to jak gramy w gry komputerowe, jak radzimy sobie z grą na instrumencie lub po prostu możemy pokazać jak wygląda nasze życie codzienne. Wszystko zależy od naszej inwencji co widać po streamerach, którzy prześcigają się w coraz to nowszych i ciekawszych pomysłach na przyciągnięcie widza.

Pisanie, redagowanie tekstów – copywriting

Jeśli posiadamy lekkie pióro, ale niekoniecznie mamy do przekazania jakieś wyższe wartości, możemy zgłosić się po zlecenia odnośnie pisania tekstów na określony temat. Często takie ogłoszenia wystawiają firmy, które potrzebują artykułów na swoją stronę. Na przykład może chodzić o recenzje nowych produktów elektronicznych czy reklamy jakichś usług. Ważne jest to, aby teksty były oryginalne i zawierały odpowiednie słowa kluczowe, aby właśnie po nich można było je szybko znaleźć w wyszukiwarce internetowej.

Nie mając problemów z szybkim pisaniem na klawiaturze możemy pójść w ilość, a nie w jakość. Może tu chodzić na przykład o opisy produktów do sklepów online. Być może zagraniczny oddział otworzy polską wersję swojej strony internetowej i będzie potrzebował opisu do każdego z tysięcy swoich artykułów. Wtedy nie będzie potrzeby nad wyraz fantazjować, lecz wystarczy zamieścić najważniejsze informacje o produkcie w jak najzwięźlejszy sposób.

Konkurencja w tej branży jest spora. Część osób skupia się tylko na pisaniu, część redaguje (czyli poprawia teksty po poprzednikach), a pozostali tłumaczą na przykład artykuły z zagranicznych języków. Biorąc pod uwagę, że internet zrzesza coraz większe grono odbiorców, pojawiać się będą kolejne firmy które będą chciały przyciągnąć internautów na swoją stronę internetową interesującymi artykułami.

Administrator fanpage’a na facebooku

Odkąd facebook zaczął zyskiwać w Polsce na popularności, każda szanująca się firma stara się nie tylko mieć, ale i w odpowiedni sposób prowadzić swój fanpage. Często do takiej pracy zatrudniane są osoby które mogą pracować w domu, sprzed swojego komputera. Czym taki administrator się zajmuje? Przede wszystkim musi dodawać ciekawe posty na tablicę firmy, jednak nie może przesadzić z ich ilością aby wpisy nie wyglądały jak spam. Dobrze byłoby mieć tutaj trochę doświadczenia marketingowego, bowiem niejedna firma w związku z nieodpowiednim zarządzaniem fanpage’em na facebooku miała już problem.

Administratorzy powinni też wchodzić w interakcje z komentującymi wpisy. Wtedy widać, że profil jest żywy i nikt nie prowadzi go sztucznie. Należy jednak uważać na to, aby nie pokłócić się z kimś kto negatywnie skomentował nasz wpis. Lepiej wtedy spokojnie porozmawiać, w końcu internet nie zapomina żadnych wpadek wielkich marek. Często osoby które decydują się na podjęcie takiej pracy zajmują się kilkoma profilami różnych firm, aby zwielokrotnić swój zysk i zarobić większe pieniądze. Do tego dochodzą profile na twitterze czy instagramie które także mogą sprawić, że nasza miesięczna pensja będzie wyższa.

Jeśli jesteśmy jedną z osób która rozmyśla nad tym co robić żeby zarobić w domu, niektóre z powyższych propozycji na pewno przypadną nam do gustu. Wybór jest ogromny i dotyczy praktycznie każdej dziedziny internetowego życia. Nieważne więc czy mamy już jakąś pasję lub umiejętności, czy dopiero ich nabywamy. W każdym przypadku mamy szanse na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy przez internet.

Pamiętajmy, że taki zarobek powinien być odpowiednio opodatkowany. Często firmy które zaoferują nam pracę dadzą nam także do podpisania umowę zlecenie lub o dzieło. Wtedy wszystkie kwestie księgowe będą leżały po stronie tej firmy. Jeśli jednak nasza praca jest ciągła, a my nie mamy podpisanej z pracodawcą żadnej umowy, być może nastąpi konieczność założenia przez nas działalności gospodarczej. Dzięki temu nasz dochód będzie w pełni legalny i nie napotkamy problemów z urzędem skarbowym w przypadku jakiejś kontroli.

Jeśli okaże się, że pieniędzy będziemy potrzebować na dany moment, a żadna z prac nie jest w stanie nam ich dać bezzwłocznie (na przykład trzeba będzie czekać kilka bądź kilkanaście dni na pensję), firma Ekassa oferuje krótkoterminowe pożyczki. Takie chwilówki charakteryzują się tym, że wszystko załatwimy przez internet i szybko otrzymamy swoje pieniądze. Tak więc osoby które bezzwłocznie potrzebują pieniędzy, mogą wejść na stronę ekassa.pl i sprawdzić oferowane przez tego pożyczkodawcę usługi.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *