Komornik Rafał Wojtyna – Główna informacja

Postępowania egzekucyjne w przypadku orzeczeń sądowych czy administracyjnych według polskiego prawa mogą być przeprowadzone tylko przez kancelarie komornicze, które są nadzorowane przez właściwy Sąd Rejonowy.

Komornik przy sądzie rejonowym zazwyczaj nie pracuje samodzielnie i ma do dyspozycji asesorów, aplikantów oraz innych pracowników. Do zadań komorników należy podjęcie nie tylko czynności egzekucyjnych, ale także czynności postępowania egzekucyjnego, do których należą np. wezwanie do uzupełnienia braków formalnych we wniosku o wszczęcie egzekucji złożonym przez wierzyciela czy przekazanie sprawy innemu organowi, który jest uprawniony do jej prowadzenia.

W trakcie postępowania komorniczego, w celu wyegzekwowania od dłużnika nakazu zapłaty wydanego przez sąd, komornik musi dokładnie prześwietlić jego sytuację majątkową. W tym celu korzysta on z nowoczesnych systemów informacji, takich jak Ognivo, które pozwalają zlokalizować konta bankowe dłużnika.

Równocześnie komornik ma dostęp do danych przechowywanych w innych instytucjach państwowych np., w ZUS-ie, w którym komornik może uzyskać informacje na temat miejsca pracy dłużnika. Do czynności komorniczych zalicza się również spis inwentarza oraz protokół stanu faktycznego.

Zajęcie komornicze

Z reguły postępowanie egzekucyjne prowadzone jest w formie zajęcia rachunku bankowego oraz wynagrodzenia dłużnika. Komornik może również zająć świadczenie emerytalne, wierzytelności samego dłużnika, a w ostateczności należące do niego ruchomości i nieruchomości np. samochody, biżuterię, domy czy mieszkania.

Kancelaria komornicza Rafał Wojtyna

Rafał Wojtyna prowadzi jedną z większych kancelarii komorniczych działającej przy Sądzie Rejonowym dla Warszawa Woli w Warszawie. Jego zastępcą jest komornik sądowy Grzegorz Sikora.

W przypadku wszczęcia przeciw nam egzekucji komorniczej warto skontaktować się z komornikiem i zdecydować na dobrowolną współpracę. W innym przypadku komornik może zająć nam nie tylko środki na koncie czy pensję, ale także wejść na hipotekę naszych nieruchomości czy zająć samochód oraz inne dobra trwałe.

Kancelaria komornicza Rafał Wojtyna – dane kontaktowe

Adres:

Komornik Sądowy Rafał Wojtyna

Al. Solidarności 155 lok. 11

00-877 Warszawa

Telefon:

22 631 08 33

22 631 08 34

Fax:

22 631 08 34

E-mail

komornik@komornik4.pl

Strona www:

http://komornik4.pl/

Konto bankowe:

BANK PKO BP SA o/WARSZAWA
NR KONTA: 55 1020 1185 0000 4902 0108 7279

Godziny przyjęć petentów:

Poniedziałek

15:00-18:00

Czwartek

09:00-12:00

One comment

  1. Dzień dobry, dziękuję 🙂 Zazwyczaj piekę bezę wieczorem, zostawiam ją na noc w piekanriku i tuz przed podaniem przekładam kremem. Kiedyś jednak upiekłam bezę dwa dni wcześniej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *