Komornik Sądowy Jacek Bogiel – główna Informacja

Komornik sądowy to profesja stworzona w celu egzekucji orzeczeń czy innych aktów wydanych przez sąd, a także egzekucji administracyjnych. Czynności prowadzone przez komornika dotyczą wyegzekwowania spłaty zaległego zobowiązania. W Polsce pracuje ponad 1 400 komorników sądowych.

Każdy komornik jest funkcjonariuszem publicznym, który działa przy właściwym sobie sądzie rejonowym. Wykonywanie tego zawodu jest ściśle regulowane przez prawo, co nie zmienia faktu, że współczesne kancelarie komornicze to nowoczesne przedsiębiorstwa windykacyjne, które korzystają z najnowszych możliwości technologicznych, pozwalających na przeprowadzenie skutecznych egzekucji komorniczych.

Kancelaria komornicza Jacek Bogiel

Jacek Bogiel pełni funkcję komornika przy warszawskim Sądzie Rejonowym dla Warszawa – Woli. Według dostępnych informacji pracuje dla niego 127 osób, a także 9 asesorów i 4 aplikantów. W 2014 roku kancelaria Bogiela wszczęła 271 tysięcy spraw o zwrot jednorazowych świadczeń pieniężnych, co daje wynik średnio 1200 nowych postępowań egzekucyjnych dziennie.

Z danych ujawnionych w pracy Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości pod tytułem Opłaty i koszty w systemie egzekucji komorniczej – obraz statystyczny, wiemy, że średni miesięczny dochód komornika przy sądzie Rejonowym dla Warszawa – Woli w 2012 roku wyniósł 255 697 złotych. Jest to bardzo wysoka kwota, ponieważ dla porównania najmniej zarabiający polski komornik w 2012 roku mógł się pochwalić średnim zarobkiem w wysokości 2 609 złotych.

Co zajmuje komornik?

Kancelarie komornicze w toku prowadzonych czynności egzekucyjnych mają prawo zająć nie tylko środki na rachunku bankowym i wynagrodzenie, ale także świadczenie emerytalne i rentowne oraz ruchomości i nieruchomości należące do dłużnika.

W przypadku rozpoczęcia egzekucji komorniczej warto negocjować z komornikiem warunki spłaty. Istnieją kwoty wolne od zajęcia regulowane przez prawo, jednak ich wysokość zależna jest od rodzaju dochodów, przeważnie jednak wynosi tyle, ile minimalna pensja krajowa.

Kwota wolna o stałej wysokości nie obowiązuje jednak przy zajęciu alimentacyjnym, gdzie niezależnie od wysokości zarobków, na poczet niezapłaconych alimentów zostanie zabrane 60 procent wynagrodzenia.

Adres i dane kontaktowe do kancelarii:

Komornik Sądowy Jacek Bogiel

ul. Karolkowa 58a

01-193 Warszawa

Telefon:

22 460 30 50

Fax:

22 631 00 73

E-mail:

komornik6@gmail.com

Strona www:

Kontakt

Rachunek bankowy:

Bank Polska Kasa Opieki SA

49 12405934 1111 0000 4740 8159

Godziny przyjęć petentów:

Poniedziałek

15:00-18:00

Czwartek

09:00-12:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *